ارسال نخستین خانه به ماه در سال 2015

یک هنرمند سوئدی در حال جمع آوری بودجه برای ارسال نخستین خانه به ماه در سال 2015 است.
این خانه ظرف چند دقیقه پس از ورود روی سطح ماه خودمونتاژ می شود.

به گزارش StarryNightSky و به نقل از ایسنا این خانه مینیاتوری توسط «میکائل گنبرگ» اهل سوئد طراحی شده و به یک کلبه سوئدی شباهت دارد که به رنگ قرمز و سفید است.

این خانه با ابعاد سه در دو متر و ارتفاع 2.5 متر به اندازه ای بزرگ است که می تواند یک انسان بالغ را در خود جای دهد. نوعی پارچه مخصوص، یک سازه کربنی را می پوشاند و این خانه پس از پرشدن با گاز، خود را می سازد. این عملیات ساخت و ساز در ماه چند دقیقه به طول می انجامد.

گنبرگ از سال 2003 بر روی پروژه «Moonhouse» با هدف قراردادن یک خانه قرمزرنگ با گوشه های سفید روی ماه کار کرده است. پروژه هنری وی در سال 2010 و به دلیل بحران بودجه متوقف شد اما اکنون با سرمایه سالها تجربه و تلاش چند مهندس فضایی ارشد، 75 درصد آن کامل شده است.

شرکت فناوری فضایی امریکایی Astrobotic که یکی از شرکای ناساست، چالش انتقال این خانه به فضا را بر عهده گرفته است و پرتاب و فرود آن روی ماه را برای ماه اکتبر سال 2015 برنامه ریزی کرده است.

برای تحقق بخشی به خانه موردبحث بالغ بر 15 میلیون دلار لازم است و فقط 3901 دلار آن از طریق منبع یابی جمعیتی جمع آوری شده است. این نخستین خانه روی ماه خواهد بود.

 

/ 0 نظر / 19 بازدید